Wypadek pod wpływem alkoholu

Wypadek pod wpływem alkoholu – adwokat Ostrołęka 

Nie zawsze nietrzeźwy kierowca uczestniczący w wypadku winien być utożsamiany jako jego sprawca. 

­

Rola obrońcy w sprawie o wypadek pod wpływem alkoholu

Należy wiedzieć, że nietrzeźwy kierowca uczestniczący w wypadku drogowym nie zawsze winien być utożsamiany jako jego sprawca. Rolą obrońcy jest wykazać w toku postępowania karnego, że stan nietrzeźwości nie miał wpływu na zaistniałe zdarzenie. Natomiast bezpośrednia przyczyna wypadku to zawinione naruszenie przepisów ruchu drogowego przez inną osobę. Obowiązująca zasada domniemania niewinności wymaga wykazania przez prokuratora, że to nie stan nietrzeźwości kierującego doprowadził do wypadku, ale zawinione naruszenie zasad ruchu drogowego.

Stan prawny sprawy o wypadek z udziałem nietrzeźwego kierowcy

Ważne jest, by położyć właściwy nacisk na analizę stanu prawnego mającego zastosowanie w danym zdarzeniu drogowym, w którym nietrzeźwemu kierującemy przypisuje się winę za spowodowanie wypadku. Rolą obrońcy jest dopilnować, by oskarżyciel publiczny nie przypisał kierującemu naruszenia zasad ruchu drogowego tylko w postaci stanu nietrzeźwości. Taki stan sam w sobie nie przesądza o winie.

Stan nietrzeźwości kierującego i jego konsekwencje karne

Stężenie alkoholu we krwi rodzące odpowiedzialność za przestępstwo nie zawsze rodzi konsekwencję wyroku skazującego i zakazu prowadzenia pojazdów na czas nie krótszy niż 3 lata. Stąd istnieje możliwość uzyskania wyroku warunkowo umarzającego postępowanie, ale również skrócenia zakazu prowadzenia pojazdów nawet do 6 miesięcy. W najbardziej korzystnym przypadku, możliwe jest uniknięcie zakazu prowadzenia pojazdów.

Zapraszam do kontaktu z moją Kancelarią, w celu otrzymania wszechstronnej pomocy prawnej. Jazda po alkoholu Adwokat Olga Garwarska. 

KONTAKT:  691 158 100

Sukces naszej Kancelarii to wynik zaangażowania i ciężkiej pracy na rzecz Klientów, którzy wyrazili wysoką ocenę świadczonej przeze mnie pomocy. Opinie dostępne są tutaj – Kliknij link.   

Dla zapewnienia świadczenia pomocy prawnej na najwyższym poziomie, stale współpracuję z Kancelarią Adwokacką Adwokat Marek Garwarski. Dzięki temu tworzymy zespół dysponujący wszechstronną wiedzą i doświadczeniem prawniczym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *